AGRİCO Hayvancılık

Tarım ülkesi olan Türkiye’de gelişen ve gelecekte ülke kalkınmasında önemli bir misyon üstlenecek olan besi hayvancılığı sektöründe hizmet veriyoruz. Ülke hayvancılığına kalite ve katma değer katma vizyonu doğrultusunda sağlıklı besi hayvanlarımızla, kaliteyi ön plana çıkararak Avrupa Birliği standartlarında et üretimi sağlıyoruz. Sivas’ın Yıldızeli bölgesinde AGRICO Tarımsal Hayvancılık bünyesinde kurulan çiftliğimizde gerçekleştirdiğimiz küçükbaş hayvancılık faaliyetleriyle veteriner hekim kontrolünde sağlıklı bir şekilde yetiştiricilik yapıyoruz. İleriye dönük olarak yapacağımız yatırımlarla bölgeyi kalkındırarak, tarım ve hayvancılık alanında ülkemizi bir üst lige çıkaracak politikalar geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Güvenilir, sertifikalı yerli ırk küçükbaş hayvanlarımızın, modern ve teknolojik imkânlarla donatılmış 3000 metrekare kapalı, 4500 metrekare açık alanda yayılımını gerçekleştiriyoruz. Çiftlik havaalanına 80 km, hızlı trene 35 km, Sivas – Ankara karayoluna 5 km mesafede yer alıyor.

Bölgenin en büyük çiftliğine ev sahipliği yaparak, uzun vadede et üretiminin yanı sıra süt ve süt ürünleri üretimini gerçekleştirerek katma değerli ürün üretme prensibimize sadık kalmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda 2000 küçükbaş Akkaraman (Kangal) ırkı ve 100 büyükbaş et ırkı besi danası yetiştirip, çeşitli illerde faaliyete geçecek kasaplarımızda tüketicilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.

AGRICO TARIM ÜRETİM A.Ş

Şirketimiz AGRICO TARIM ÜRETİM A.Ş gelecekle ilgili olarak yapacağı iş planı aşağıdaki şekillenmesi öngörülmektedir.

Şirket öncelik olarak dünya tarım konjonktüründe tarım üretim ile ciddi bir Pazar ağına sahip olma arzusundadır.

Öncelik olarak üretimi yapılması hedeflenen ürünler içerisinde GÖBEK salata ve HAVUÇ ve LİMON üretimini hedeflemektedir. Bu ürünler 365 gün Pazar bulan bir grup olarak seçilmiş ürün grubudur.

Şirket öncelik olarak 60 dönüm ÇKS ile alınmasıyla Muğla bölgesinde göbek salata üretimi ile başlamış durumdadır. Göbek salata ürününde hedeflediğimiz üretim kapasitesi günlük 1 tır planlanacak şekilde yaklaşık 600 dönüm üretim hedeflenmektedir. 600 dönüm göbek maliyeti yaklaşık olarak toplamda 1.750.000 TL gibi öngörülmektedir. Tahmini cirosu 7.000.000 TL gibi ve tahmini kar 1.250.000 TL gibi düşünülmektedir.

Havuç üretiminde makineleşme ile tam otomatik sistem kurulması planlanmaktadır. Bunun akabinde yaklaşık 5. Dönüm bir arazide 3.000 metre kare kapalı alanda 1.500 tonluk bir buzhane kurulması planlanmalıdır.

500 dönümlük bir havuç üretiminden yaklaşık 3.000 Ton havuç hasadı yapılabilir. Yatırım maliyeti hariç 1.200.000 ile 1.300.000 TL arası hesaplanmaktadır. Tahmini cirosu 5.000.000 gibi tahmini kar 1.500.000 milyon TL gibi öngörülmektedir.

Limon bahçe meyveciliği gibi bakılabilir. Hazır bir bahçe alınabilir veya arazi satın alınıp yeni bir limon bahçesi yapılabilir. Limon arazileri biraz yüksek değerler teşkil etmektedir. Yatırım maliyeti hariç 1 dönüm limon maliyeti 6.000 bin TL’dir. 1 dönümden yaklaşık 6 ton ürün alınabilir. Örnekleme 100 dönüm limon bahçesinde 600 ton limon alındığında 600 bin TL gibi maliyet olur. Tahmini cirosu 3.000.000 TL olup yaklaşık kar 1.750.000 TL gibi öngörülmektedir.

Agrico Venture

Agrico Venture şirketi Agrico Yatırım Holding iştiraki olan ve geleceğin teknolojilerinin büyümelerine katkıda bulunmak ve değer yaratmak amacıyla kurulmuştur.

Hedefimiz dünyaya açılmayı amaçlamış teknoloji girişimlerine yatırımlar sağlayarak sermayemizi teknolojiyle bütünleştirmek. Agrico Venture özgün teknolojiler geliştiren ve topluma fayda sağlayabilecek şirketlere değer sağlayarak büyümelerine yardımcı olur.

Ülkemizin teknoloji gelişimi açısından önemli bir alanda yer aldığına inanıyoruz. Bu noktada Agrico Ventur olarak şirketlerin teknolojilerine değer üreterek sürdürülebilir bir şekilde büyümelerini sağlamak amacı ile ihtiyaç duydukları bilgi, tecrübe, fon desteği ve ilişkileri sağlıyoruz.

Agrico Venture, yeni teknolojilerin en büyük destekçilerinden biridir.

AGRICO Kadın Girişimi Kooperatifi

Agrico Yatırım ailesi olarak “Geleceğimiz Kadınlar” sloganıyla desteğimizi gösterdiğimiz Agrico Kadın Girişimi Kooperatifini sizlere onların sözleriyle tanıtalım.

Biz Kimiz?

Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınların toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve üretimde aktif rol oynamaları için Ankara’dan yola çıktık . Kooperatif modeliyle kadınların bir arada üretim sağlamaları ve ürettikleri değeri kazanca dönüştürmeleri için gelir modelleri oluşturduk . Biliyoruz ki kadınlar ürettikçe gelişeceğiz ve geleceğe sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Oluşturduğumuz değer zincirinin halkalarında ilham aldığımız Anadolu nun güçlü kadınlarının emeği ve alın teri var.

Neler Yapıyoruz?

•Anadolu’nun dört bir yanındaki kadınların emeğini değere dönüştürüyoruz

•Sağlıklı atıştırmalıklar ve lezzetli yiyecekleri kadın emeğiyle üreterek , sofralarınıza ulaştırıyoruz

•Kadının olduğu yerde ferahlık vardır anlayışıyla hareket ederek , hijyenik bir üretim yapıyoruz

•Üretimimizin tüm aşamalarında şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkelerine uygun , doğaya saygılı bir anlayışla hareket ediyoruz