AGRICO Yatırım Tarım Ürünleri

Agrico Yatrırım Holding, 2019 yılında tarım sektörümdeki açıkları görüp bu alanda yatırımlar yapmak amacıyla kurulmuştur. Agrico Yatırım sektörde söz sahibi olan, ya da olmaya aday firmalarla ortaklık veya satın alma yöntemiyle birliktelik sağlayıp, akılcı finansal yöntemlerini üretim aşamalarında kullanarak güçlü bir mali yapıyla yol alacaktır. Özellikle ulusal zincir marketlerin tedarikçisi konumunda olan iştiraklerin pazar payını daha da geliştirmek ve bu bağlamda pazar lideri olmak birincil hedefimizdir.

 VİZYONUMUZ

AGRİCO Yatırım, Dünya nüfusunun 9 milyara yaklaşması ile beraber, küresel ısınma ve su kaynaklarının her geçen gün azaldığını da göz önünde bulundurarak, tarımsal üretimin çok ciddi bir şekilde önem kazanacağının bilinciyle, öncelikli olarak tarım sektöründe ana ürünler üzerinde üretim planlaması yaparak geleceğe yön vermeyi hedeflemektedir.

 MİSYONUMUZ

AGRİCO Yatırım,   tarım üretimini , sensor gözetleme sistemleri, SMS, SOS, LOT teknolojisi  uygulamaları ve web harita sistemlerini  tarımda kullanacak, bunun sonucunda  oluşacak hastalık, zararlı böceklerle mücadele, sulama , toprak sorunlarını yok etme gibi  hizmetleri, doğru zamanda ve doğru teşhisi koyup verimliliği en üst seviyeye çıkaracak, bu bağlamda oluşturacağı birikimleri en iyi  şekilde kullanacaktır. Bu konuda eğitimli personel ve mühendisler ile çalışacak bu sayede geniş bir hizmet ağı sunacaktır.

AGRİCO Yatırım,  laboratuvar ortamında yapılacak tarımsal üretim konusunda teknolojiyi azami şekilde kullanarak bu alanda da öncü olacaktır. Seracılık ve topraksız tarım öncelikleri arasında olacaktır.